Szkolenie higienizacja - poznaj zakres

Zobacz jak

wygląda nasz kurs

Program:

1.Rys historyczny implantologii stomatologicznej
2. Współczesne rozwiązania stosowane w nowoczesnej implantologii
3. Podstawowe zabiegi z zakresu chirurgii implantologicznej
4. Jak dbać o prace implatoprotetyczne w gabinecie higieny? Czyli szczegółowe omówienie protokołu Guided Biofilm Therapy.
5. Tricki stosowane przez higienistkę podczas przyjmowania pacjenta według protokołu GBT
6. Prawidłowy instruktaż higieny domowej kluczem do sukcesu
7. Błędy popełniane w trakcie prowadzenia pacjenta implantoprotetycznego w fazie recall i jak ich uniknąć.

Sprawdź również stany nagłe w gabinecie stomatologicznym.

hig. stom. Michał Kluczkowski

hig. stom. Michał Kluczkowski

Absolwent Akademii Medycznej w Gdańsku. Od 2008 roku związany z Kliniką Impladent MDC. Swoje zainteresowania skupia wokół profesjonalnej higienizacji pacjenta implantologicznego. Pasjonat nowoczesnej profilaktyki, chirurgii i periodontologii. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w asystowaniu przy zabiegach implantologicznych oraz wiedzy zdobytej podczas pracy zawodowej nieustannie podąża w tym kierunku. Uczestnik i wykładowca wielu szkoleń, kongresów i kursów z zakresu profilaktyki, implantologii, periodontologii i chirurgii zarówno w kraju jak i za granicą. Autor licznych artykułów w prasie branżowej. Redaktor naczelny czasopisma Asysta Dentystyczna. Współpracuje z Wydawnictwem Elamed. Współautor książki Vademecum Asysty Dentystycznej.

Uczestnik międzynarodowego kongresu Europerio w Londynie w 2015 roku. Certyfikowany trener Swiss Dental Academy. Uczestnik szkolenia chirurgiczno- implantologicznego dla zespołów stomatologicznych w Madrycie w 2019r. Współzałożyciel i członek honorowy Polskiej Akademi Profilaktyki Stomatologicznej, członek Sekcji Profilaktyki i Promocji Zdrowia Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego.