Szkolenie higienizacja - poznaj zakres

Zobacz jak

wygląda nasz kurs

Pacjenci implantologiczni są bardzo dobrym źródłem dochodów dla kliniki stomatologicznej. Dlatego też wielu dentystów kształci się intensywnie w kierunku wykonywania zabiegów implantoprotetycznych, pozwalających rozwijać ofertę usługową gabinetu i przywracać pacjentom piękny uśmiech. Rosnące zainteresowanie implantologią spowodowało, że oprócz kursów dla stomatologów, postanowiliśmy także przygotować szkolenie z zakresu higienizacji oraz dbania o implanty w fazie podtrzymywania. Jest ono przeznaczone przede wszystkim dla higienistek stomatologicznych i obejmuje szereg zagadnień związanych z opieką nad pacjentem implantologicznym.

Na naszym kursie nie pominiemy także kwestii takich jak protokół GBT, kiretaż otwarty i zamknięty czy zasady higieny domowej, na które szczególnie warto uczulić pacjenta. To wszystko składa się na kompleksowe szkolenie, umożliwiające higienistkom stomatologicznym rozszerzenie swoich kompetencji, utrwalenie wiedzy i prawidłowe prowadzenie pacjenta w fazie recall. Jest to niezwykle ważny etap, podczas którego utrwala się efekty ciężkiej pracy implantologa i pomaga się w ich utrzymaniu, co często skutkuje zyskaniem stałego bywalca w klinice.

Protokół GBT – co zawiera kurs?

Nasze webinary oraz szkolenia są cenione przez dentystów oraz higienistki stomatologiczne, głównie ze względu na obecność ekspertów, staranny dobór zagadnień, dużą dawkę serwowanej wiedzy i nacisk na zdobywanie ważnych umiejętności. Dużym atutem, który cechuje większość kursów jest podział na część teoretyczną oraz praktyczną. Także podczas szkolenia z higienizacji i protokołu GBT można będzie obejrzeć zabieg na żywo.

Sprawdź również stany nagłe w gabinecie stomatologicznym.

Program:

1.Rys historyczny implantologii stomatologicznej
2. Współczesne rozwiązania stosowane w nowoczesnej implantologii
3. Podstawowe zabiegi z zakresu chirurgii implantologicznej
4. Jak dbać o prace implatoprotetyczne w gabinecie higieny? Czyli szczegółowe omówienie protokołu Guided Biofilm Therapy.
5. Tricki stosowane przez higienistkę podczas przyjmowania pacjenta według protokołu GBT
6. Prawidłowy instruktaż higieny domowej kluczem do sukcesu
7. Błędy popełniane w trakcie prowadzenia pacjenta implantoprotetycznego w fazie recall i jak ich uniknąć.

 

hig. stom. Michał Kluczkowski

hig. stom. Michał Kluczkowski

Absolwent Akademii Medycznej w Gdańsku. Od 2008 roku związany z Kliniką Impladent MDC. Swoje zainteresowania skupia wokół profesjonalnej higienizacji pacjenta implantologicznego. Pasjonat nowoczesnej profilaktyki, chirurgii i periodontologii. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w asystowaniu przy zabiegach implantologicznych oraz wiedzy zdobytej podczas pracy zawodowej nieustannie podąża w tym kierunku. Uczestnik i wykładowca wielu szkoleń, kongresów i kursów z zakresu profilaktyki, implantologii, periodontologii i chirurgii zarówno w kraju jak i za granicą. Autor licznych artykułów w prasie branżowej. Redaktor naczelny czasopisma Asysta Dentystyczna. Współpracuje z Wydawnictwem Elamed. Współautor książki Vademecum Asysty Dentystycznej.

Uczestnik międzynarodowego kongresu Europerio w Londynie w 2015 roku. Certyfikowany trener Swiss Dental Academy. Uczestnik szkolenia chirurgiczno- implantologicznego dla zespołów stomatologicznych w Madrycie w 2019r. Współzałożyciel i członek honorowy Polskiej Akademi Profilaktyki Stomatologicznej, członek Sekcji Profilaktyki i Promocji Zdrowia Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego.