Nowoczesna higienistka - czyli?

Zobacz jak

wygląda nasz kurs

Higienistka stomatologiczna to zawód z ogromnym potencjałem, zwłaszcza dla osób, które cenią sobie możliwości rozwoju oraz realizację odpowiedzianych zadań. Dlatego właśnie coraz więcej młodych osób decyduje się na wybór ścieżki edukacyjnej, prowadzącej właśnie do tej profesji. Kursy dla higienistek, takie jak te znajdujące się w naszej ofercie, są jednak warte uwagi nie tylko ze względu na rosnącą konkurencję na rynku pracy, ale także dlatego, że pomagają podnosić kompetencje i jeszcze lepiej spełniać swoje obowiązki. Nowoczesna higienistka to osoba, która z zaangażowaniem podejmuje się zabiegów estetycznych oraz profilaktycznych, ale także dzieli się z pacjentem swoją wiedzą oraz służy radą. Nasze szkolenie obejmujące skaling, wybielanie, protokół GBT oraz inne kluczowe dla tego stanowiska zagadnienia, pozwoli jeszcze lepiej wywiązywać się ze swojej roli i spełniać zawodowo, a być może także podnieść swoje zarobki. Dzięki kursowi można być na bieżąco z najnowszymi sprzętami wykorzystywanymi w gabinetach stomatologicznych, porozmawiać z ekspertami i wraz z nimi wykonać wybrane zabiegi w części praktycznej.

Nasze kursy dla higienistek – co zawierają?

PROGRAM KURSU:
W części teoretycznej omówimy m.in.:
→ przygotowanie stanowiska pracy
→ jak wygląda praca z wykorzystaniem protokołu GBT
→ sposoby doboru koloru zębów przy wybielaniu
→ różnorodne metody wybielania
→ za i przeciw, czyli wskazania i przeciwwskazania do zabiegu wybielania zębów
→ dokumentację i formalności przed zabiegiem

Zobacz także szkolenie higienizacja.

Po części teoretycznej nastąpi część praktyczna, gdzie każdy z uczestników będzie miał możliwość obserwacji pracy z pacjentem, a także samodzielnego wykonania zabiegów (higienizacja z zastosowaniem protokołu GBT oraz wybielanie gabinetowe lub metodą BlancOne Click).

Praca w zakresie higienizacji odbywać się będzie na sprzęcie EMS Airflow® Prophylaxis Master. Poza częścią praktyczną dotyczącą wybielania gabinetowego omówimy również procedurę wybielania nakładkowego (nauka skanowania z wykorzystaniem skanera wewnątrzustnego).