Rodzaje licówek - poznaj je na naszym kursie

Zobacz jak

wygląda nasz kurs

Zarządzanie gabinetem stomatologicznym wiąże się z byciem na bieżąco zarówno z najnowszymi technologiami, jak i potrzebami pacjenta. Współcześnie ogromne źródło zarobkowania upatruje się w zabiegach protetycznych, które przyciągają pacjentów do gabinetu, obiecując odbudowę uzębienia, poprawę estetyki jamy ustnej i zwiększenie dzięki temu komfortu życia. Dlatego w szczególności warto jest zainteresować się tematem popularnych ostatnio licówek. Ważne jest, aby poznać rodzaje licówek i być w stanie zaproponować pacjentowi takie, które pod względem zastosowanego materiału oraz kształtu, będą dostosowane do jego potrzeb. Cienkie nakładki wykonane z porcelany lub innego tworzywa, mogą pomóc odzyskać piękny uśmiech osobom z różnorakimi problemami, takimi jak diastema, ukruszony ząb czy przebarwienia szkliwa. Odpowiednio uformowane płytki, nałożone na licową część zęba, mogą nadawać uzębieniu ciekawy efekt estetyczny, zależnie od kształtu. Pod wieloma względami licówki górują więc nad koronami i dobrze jest zdawać sobie sprawę, kiedy tego typu usługę polecić pacjentowi.

Licówki non prep, porcelanowe, kompozytowe 

Kurs ma przygotować stomatologa do wprowadzenia kompleksowych usług związanych z planowaniem, przymiarką oraz zakładaniem licówek. Dowiedzieć się można między innymi, kiedy polecać klasyczne licówki porcelanowe lub kompozytowe, a kiedy nowoczesne licówki non prep. Dodatkowym atutem jest pokaz skanowania pacjenta na żywo, podczas którego można obserwować ekspertów przy pracy. Nasi eksperci zadbają o to, aby każdy uczestnik szkolenia wnikliwie poznał temat i był w stanie rozszerzyć swoją ofertę usługową. Stosowny certyfikat, który zostanie wydany uczestnikom na zakończenie, będzie stanowił dodatkową zachętę dla pacjentów, którzy rozważają zabieg.

Warto również zwrócić uwagę na szkolenia implantologiczne.

PROGRAM KURSU:

→ kiedy licówki, a kiedy korony porcelanowe
→ podział licówek ze względu na materiał wykonania
→ stomatologia cyfrowa vs analogowa
→ wycisk tradycyjny vs skan
→ pokaz na żywo – skan pacjenta
→ licówki non prep- wady i zalety
→ zabieg z pacjentem planowanie i przymiarka non prep
→ wybór materiału do cementowania licówek
→ wydanie certyfikatu i zakończenie

lek. dent. Maciej Maszewski

protetyka, metamorfozy uśmiechu

lek. dent. Maciej Maszewski

protetyka, metamorfozy uśmiechu

Pasjonuję się cyfrowym projektowaniem uśmiechu, protetyką i fotografią w stomatologii

Dyplom uzyskałem na wydziale lekarsko-stomatologicznym Pomorskiej Akademii Medycznej. Moja pasją jest protetyka oraz cyfrowe projektowanie uśmiechu.

Uczestniczę w wielu kursach i konferencjach związanych z odbudowami protetycznymi i uzupełnianiem luk zębowych m.in. przy współpracy z Dentsply Sirona. Z wyróżnieniem ukończyłem Curriculum Implantologiczne. Dzięki kursom praktycznym w Kolumbii oraz na Uniwersytecie Wolfganga Goethego we Frankfurcie stale poszerzam swoją wiedzę o najnowsze metody leczenia, dzięki czemu przy współpracy z chirurgiem stomatologicznym w precyzyjny sposób jestem w stanie zaprojektować nowy uśmiech.

Pasjonuję się również chirurgią, która przekazywana jest w mojej rodzinie z pokolenia na pokolenie.

Oprócz prowadzenia dwóch kliniki w Grudziądzu i Brodnicy, stworzyłem szkołę Heroes of Dentistry dedykowaną dla młodych lekarzy stomatologów jak i dla studentów stomatologii, a także personelu stomatologicznego.

W wolnym czasie spędzam czas z rodziną i znajomymi, podróżuję po całym świecie, pasjonuję się koszykówką, siatkówką, motoryzacją oraz sportami ekstremalnymi.

Miejsce pracy: Maszewski Dental Clinic, Klinika Stomatologiczna Perfekt Smile