Fotografia stomatologiczna w gabinecie - poznaj jej znaczenie

Zobacz jak

wygląda nasz kurs

Fotografia stomatologiczna w gabinecie to jeden z kursów, który pragniemy zaoferować zarówno lekarzom dentystom, jak i współpracującym z nimi asystentkom oraz higienistkom stomatologicznym.

Jest to szkolenie teoretyczno-praktyczne, które w głównej mierze kładzie nacisk na część warsztatową. Podczas jego trwania uczestnicy przekonają się jak bardzo fotografia jest związana ze współczesną stomatologią. Można śmiało powiedzieć bowiem, że jest ona jej nieodłącznym elementem. Wykorzystuje się ją między innymi do planowania leczenia. Sprawdza się również jako narzędzie do przekazywania informacji pacjentowi na temat kondycji jego jamy ustnej. Będzie to również element komunikacji z technikiem dentystycznym, laboratorium protetycznym, a także do omawiania przypadków w interdyscyplinarnym zespole stomatologiczny. Podczas kursu uczestnicy dowiedzą się również, jak fotografię stomatologiczną można wykorzystywać na potrzeby marketingu i promowania swoich usług i kreowania wizerunku eksperta.

Fotografia w stomatologii od podstaw – czego uczymy?

Program kursu przewiduje część wprowadzającą w tematykę fotografii stomatologicznej. Podczas jej trwania uczestnicy zapoznają się ze wszystkimi podstawowymi pojęciami z nią związanymi. W następnej części mowa będzie o wyborze sprzętu do fotografii, a także niezbędnych akcesoriach. Dokładnie omówione zostaną także ustawienia aparatu i lampy błyskowej, kadrowanie, ostrzenie i powtarzalność projekcji. W kolejnym etapie uczestnicy zapoznają się z różnymi rodzajami zdjęć.
Z kolei część praktyczna będzie skupiała się na fotografii wewnątrzustnej, jak i zewnątrzustnej. Uczestnicy dowiedzą się między innymi na co powinni zwracać uwagę przy wykonywaniu zdjęć na potrzeby laboratorium protetycznego. Będzie także omawiana i ćwiczona fotografia produktowa np. zdjęcia modeli czy prac protetycznych. Nie zabraknie również zdjęć portretowych.
Program kursu fotografia stomatologiczna w gabinecie jest naprawdę obszerny więc serdecznie zapraszamy na niego wszystkich, którzy chcą kompleksowo poszerzyć swoją wiedzę.

Zobacz również techniki komunikacji z pacjentem.

lek. dent. Patrycja Dziuban

implantoprotetyka

lek. dent. Patrycja Dziuban

implantoprotetyka

Absolwentka Pomorskiej Akademii Medycznej, którą ukończyłam w 2007 r. z wyróżnieniem. Uczestniczyłam w licznych warsztatach, szkoleniach i konferencjach, głównie z zakresu protetyki, okluzji, zaburzeń stawów skroniowo-żuchwowych, implantoprotetyki i endodoncji. Właścicielka gabinetów Biała Szuflada z oddziałami w Choszcznie i Szczecinie. Ze wszystkich dziedzin stomatologii najbardziej pasjonuję się protetyką i stomatologią estetyczną.

Miejsce pracy: Klinika Biała Szuflada

lek. dent. Maciej Maszewski

protetyka, metamorfozy uśmiechu

lek. dent. Maciej Maszewski

protetyka, metamorfozy uśmiechu

Pasjonuję się cyfrowym projektowaniem uśmiechu, protetyką i fotografią w stomatologii

Dyplom uzyskałem na wydziale lekarsko-stomatologicznym Pomorskiej Akademii Medycznej. Moja pasją jest protetyka oraz cyfrowe projektowanie uśmiechu.

Uczestniczę w wielu kursach i konferencjach związanych z odbudowami protetycznymi i uzupełnianiem luk zębowych m.in. przy współpracy z Dentsply Sirona. Z wyróżnieniem ukończyłem Curriculum Implantologiczne. Dzięki kursom praktycznym w Kolumbii oraz na Uniwersytecie Wolfganga Goethego we Frankfurcie stale poszerzam swoją wiedzę o najnowsze metody leczenia, dzięki czemu przy współpracy z chirurgiem stomatologicznym w precyzyjny sposób jestem w stanie zaprojektować nowy uśmiech.

Pasjonuję się również chirurgią, która przekazywana jest w mojej rodzinie z pokolenia na pokolenie.

Oprócz prowadzenia dwóch kliniki w Grudziądzu i Brodnicy, stworzyłem szkołę Heroes of Dentistry dedykowaną dla młodych lekarzy stomatologów jak i dla studentów stomatologii, a także personelu stomatologicznego.

W wolnym czasie spędzam czas z rodziną i znajomymi, podróżuję po całym świecie, pasjonuję się koszykówką, siatkówką, motoryzacją oraz sportami ekstremalnymi.

Miejsce pracy: Maszewski Dental Clinic, Klinika Stomatologiczna Perfekt Smile