Znieczulenie miejscowe - co trzeba o nim wiedzieć?

Zobacz jak

wygląda nasz kurs

Regularne wizyty kontrolne w gabinecie stomatologicznym oraz błyskawiczne podjęcie leczenia ewentualnych schorzeń jamy ustnej są kluczowe, jeśli pacjentowi zależy na jak najdłuższym utrzymaniu swojego naturalnego uzębienia w dobrym stanie. Zdają sobie z tego sprawę zarówno stomatolodzy, jak i większość osób zasiadających na fotelu dentystycznym. Mimo to jednak wielu ludzi rezygnuje z odwiedzenia kliniki z obawy przed bolesnymi zabiegami.

Niestety nie wszystkich nieprzyjemności lekarz jest w stanie pacjentowi oszczędzić, ale niewątpliwie warto dbać o jego komfort i bezpieczeństwo w procesie leczenia. Z tego względu współpracująca z nami lek. dent. Justyna Milczak przygotowała szkolenie online, na którym obszernie przybliża tematykę związaną ze znieczuleniem miejscowym, komputerowym oraz doborem odpowiedniej metody zniesienia czucia bólu do potrzeb konkretnego pacjenta. Webinar został nagrany z myślą o tych, którzy chcą poznać lepiej te zagadnienia. Można bez wychodzenia z domu zdobyć dzięki niemu wiedzę prosto od eksperta w zakresie zabiegów wykonywanych w znieczuleniu miejscowym.

Znieczulenie komputerowe – poznaj jego specyfikę

Webinar jest formą szkolenia, która nie wymaga od uczestnika fizycznej obecności. Zatem prezentację dotyczącą kwestii takich jak znieczulenia miejscowe czy zastosowanie Dentapenu, kierujemy przede wszystkim do osób, które nie mają możliwości pojawić się na naszych kursach. Nie oznacza to jednak, że teoria przekazywana w ten sposób w jakimkolwiek stopniu ustępuje klasycznej formie kursu. Wykładowca prowadzący szkolenie to lek. dent. Justyna Milczak, która doświadczenie zdobyła podczas stażu w Hospicjum im. Małego Księcia w Lublinie, a wiedzę wzbogacała na licznych szkoleniach i konferencjach. W swoim dopracowanym kursie wideo obszernie omawia temat i odpowiada na pytania.

Sprawdź także materialy dodatkowe – webinar znieczulenia.

W programie webinaru:
→ wywiad z pacjentem, jako podstawa w doborze środka znieczulającego (zwrócenie uwagi na: choroby ogólne, leki, alergie, znieczulania)
→ sekwencja analgezji (temperatura, ból, dotyk i ucisk)
→ środki znieczulające (rodzaje, dawkowanie)
→ preparaty do znieczuleń miejscowych (lignokaina, artykaina)
→ instrumentarium, jakiego możemy użyć do wykonania znieczulania miejscowego (strzykawka, karpula)
→ znieczulenie komputerowe (Dentapen)
→ jak wykonać znieczulenie – procedura krok po kroku
→ zalety znieczuleń (eliminuje ból, zmniejsza stres i dyskomfort, wzrasta komfort psychiczny pacjenta i chęć podjęcia leczenia)